Hoved / Hoste

Analoge tabletter Rinicold

Rinicold (tabletter) Vurdering: 252

Rinicold er et annet indisk stoff. Kostnaden er litt forskjellig fra Rinza i en gunstig retning. Sammensetningen av de aktive ingrediensene er nøyaktig det samme. Kontraindikert i en alder av 6 år, under graviditet og amming.

Analoger av stoffet Rinicold

Analog mer fra 23 rubler.

Rinzasip - en av de billigste erstatene for det "originale" stoffet for øyeblikket. Den har en lignende utgivelsesform og en lignende sammensetning. Rinzasip har kontraindikasjoner og bivirkninger, så kontakt legen din før bruk.

Analog mer fra 34 rubler.

Unic Pharmaceutical (India) Rinzasip - en av de billigste substituttene for det "originale" stoffet for øyeblikket. Den har en lignende utgivelsesform og en lignende sammensetning. Rinzasip har kontraindikasjoner og bivirkninger, så kontakt legen din før bruk.

Analog mer fra 3 rubler.

Rinza er et indisk stoff som tilhører en undergruppe av smertestillende midler. I tillegg til paracetamol inneholder tablettene også koffein, fenylefrinhydroklorid og klorfenaminmaleat. Det er foreskrevet for symptomatisk behandling av influensa og ARVI.

Rinicold - analoger og substitusjoner

Tabellen viser alle generiske tabletter Rinicold, samt gjennomsnittlig kostnad på apotek.

Del dine erfaringer med Rinicold

Hold deg hjemme

Anbefalte analoger i tabellen er stoffer med det mest hensiktsmessige innholdet av den aktive substansen som brukes i Rinicold.

For hver av disse stoffene er gitt - gjennomsnittlige priser for minimumsbeløpet, oppdatert regelmessig for å gjenspeile markedssituasjonen.

Analoge piller, for rubler. enn rinicold.

Analog i pulverform, for rubler. enn rinicold.

Analog i pulverform, for rubler. enn rinicold.

Analog i pulverform, for rubler. enn rinicold.

Analoge piller, for rubler. enn rinicold.

Analog i pulverform, for rubler. enn rinicold.

Analoge piller, for rubler. enn rinicold.

Hvorfor er analoger dyrere eller billigere enn Rinicold?

Vanligvis spiser mye tid og penger på å lage en kjemisk formel for et legemiddel, test blir utført. Deretter kjøper legemiddelfirmaet patentet og legger det på salg.

Prisen på stoffet er høyt fordi trenger å tilbakebetale investeringen. Andre stoffer er like i sammensetningen, mindre kjent, men tidsprøvet forblir mange ganger billigere.

Hvordan identifisere en falsk

For ikke å kjøpe et falsk stoff, må du nøye se på ditt kjøp.

Det er kontraindikasjoner! Før du bytter ut et bestemt legemiddel, kontakt legen din. Følg legenes foreskrevne dose!

Forberedelser kan ikke brukes senere enn datoen som er angitt på emballasjen.

RINIKOLD

Hjelpestoffer: Mikrokrystallinsk cellulose, stivelse, magnesiumstearat, talkum, natriumstivelseglykolat, gelatin, polyvinylpyrrolidon, metylparaben, propylparaben.

10 stk. - blemmer (1) - pakker kartong.
10 stk. - blemmer (2) - pakker kartong.
10 stk. - blemmer (3) - pakker papp.
10 stk. - blister (4) - pakker kartong.
10 stk. - strimler (1) - pakker kartong.
10 stk. - strimler (2) - pakker kartong.
10 stk. - strimler (3) - pakker kartong.
10 stk. - strimler (4) - pakker kartong.

- ammingstiden (amming);

- barns alder opp til 6 år

- samtidig administrasjon av trisykliske antidepressiva, MAO-hemmere, beta-blokkere;

- samtidig bruk av andre legemidler som inneholder aktive stoffer som utgjør Rinicold;

- Overfølsomhet overfor stoffet.

Forsiktighetsregler bør foreskrives med mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase, blodsykdommer, nyre- og / eller leversvikt, vinkel-lukkede glaukom, prostata adenom, Gilbert syndrom, arteriell hypertensjon, skjoldbrusk sykdom, diabetes, astma.

Legemidlet er foreskrevet inne.

Voksne - 1-2 tab. hver 4-6 timer. Maksimal daglig dose - 8 tab.

Barn over 6 år - 1 fane. hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 ganger per dag i ikke mer enn 5 dager.

På den delen av sentralnervesystemet: Svimmelhet, søvnforstyrrelser, irritabilitet, hodepine.

På fordøyelsessystemet: kvalme, tørr munn.

Andre: allergiske reaksjoner.

Når du tar stoffet i anbefalte doser, er bivirkninger sjeldne.

Symptomer skyldes hovedsakelig virkningen av paracetamol: mulig hudfarge, anoreksi, kvalme, oppkast, hepatonekrose, økt aktivitet av levertransaminaser, en økning i protrombintiden.

Behandling: Magesvikt etterfulgt av utnevnelse av aktivert karbon, symptomatisk terapi.

Pasienten skal varsles om behovet for å konsultere lege ved overdosering.

Legemidlet forsterker effekten av sedativer, etanol.

Kombinert bruk med antidepressiva, anti-parkinsoniske stoffer, antipsykotika, fenotiazinderivater (klorpromazin, trifluoperazin, levomepromazin) øker risikoen for urinretensjon, tørr munn og forstoppelse.

Ved samtidig bruk med SCS øker risikoen for glaukom.

Klorfenamin når det brukes samtidig med MAO-hemmere, kan furazolidon føre til hypertensiv krise, opphisselse.

Tricykliske antidepressiva øker sympatomimetisk effekt av stoffet, samtidig utnevnelse av halotan øker risikoen for ventrikulære arytmier. Reduserer den hypotensive effekten av guanetidin, som i sin tur forbedrer alfa-adrenostimuliruyuschy-aktiviteten av fenylefrin.

I løpet av behandlingsperioden bør avstå fra å ta alkohol.

Innflytelse på evnen til å kjøre biltransport og kontrollmekanismer

Forsiktighet bør brukes hos pasienter som utfører arbeid som krever økt konsentrasjon og hastighet av psykomotoriske reaksjoner.

Barn over 6 år - 1 fane. hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 ganger per dag i ikke mer enn 5 dager.

Legemidlet er kontraindisert hos barn under 6 år.

Legemidlet bør holdes utilgjengelig for barn, på et tørt sted ved temperaturer under 25 ° C. Holdbarhet - 3 år.

Rinicold - analoger

Hvordan bruke

  • Legg til stoffer fra hurtigsøk på øverste panel ved hjelp av Analog, og se på resultatet.
  • For preparater med det aktive stoffet vises en liste over komplette analoger (med samme komponenter).
  • Skriv inn måtene som analogene ikke skal samhandle med
  • Legg til sykdommer, med tanke på indikasjoner, kontraindikasjoner og bivirkninger av hvilke analoger som skal velges.
  • Se mer pedagogisk video om valg av analoger

Hvorfor trenger du å søke etter analoger

  • Medisinsk onlinetjeneste er utformet for å velge optimal erstatning av medisiner.
  • Finn billige kolleger for dyre rusmidler.
  • For narkotika som ikke har fulle analoger, se listen over de mest liknende legemidlene som er i bruk.
  • Hvis du er profesjonell, vil hjelpen til kunstig intelligens hjelpe til med valg av behandling.

Legemidlet "Rinikold": ingen komplette analoger; 100 uovertruffen i handling, den mest liknende - for kald og influensa (140-255 Г)

Kort informasjon om verktøyet

Kriterier for valg av analoger

Mulige erstatninger for stoffet "Rinicold"

Analoger for handling

Fordelen med Cyberis er allsidigheten, takket være at den kan velge analoger for noen stoffer. Kunstig intelligens analyserer indikasjoner, kontraindikasjoner, komponenter, farmakologiske grupper, samt informasjon om praktisk bruk av rusmidler, og viser de beste erstatninger med grad av likhet i prosent.
Fulle analoger av stoffer er ikke alltid tilgjengelige, og deres bruk er ikke alltid mulig på grunn av tilstedeværelsen av farlige stoffinteraksjoner. Derfor er det nødvendig å bruke bare lignende stoffer, noen ganger selv fra forskjellige farmakologiske grupper.

Rinicold - instruksjoner for bruk, omtaler, analoger og former for utløsning (tabletter, pulver til fremstilling av HotMix-løsning, Broncho sirup) til behandling av feber, hoste og andre influensasymptomer hos voksne, barn og under graviditet. struktur

I denne artikkelen kan du lese instruksjonene for bruk av stoffet Rinikold. Presentert vurderinger av besøkende til nettstedet - forbrukere av dette legemidlet, samt meninger fra leger av spesialister på bruk av Rinicold i deres praksis. En stor forespørsel om å legge til din tilbakemelding på stoffet mer aktivt: Medisinen hjalp eller hjalp ikke med å bli kvitt sykdommen, hvilke komplikasjoner og bivirkninger ble observert, noe som kanskje ikke er oppgitt av produsenten i merknaden. Analoger av Rinicold i nærvær av tilgjengelige strukturelle analoger. Bruk til behandling av feber, hoste og andre symptomer på forkjølelse og influensa hos voksne, barn, samt under graviditet og amming. Sammensetningen av stoffet.

Rinicold er et kombinasjonsmedikament som brukes til forkjølelse.

Paracetamol har antipyretiske og smertestillende effekter.

Fenylefrin har en vasokonstrictor effekt, som bidrar til å eliminere nasal oppstramming og redusere nasale sekresjoner.

Feniramin har antiallergisk effekt: eliminerer kløende øyne, nese og hals, hevelse og hyperemi av slimhinnene i nesehulen, nasofarynx og paranasale bihuler, reduserer ekssudative manifestasjoner.

Klorfenamin har anti-allergisk og anti-edematøs virkning. Reduserer vaskulær permeabilitet, eliminerer hevelse og hyperemi i neseslimhinnen, undertrykker symptomene på allergisk rhinitt, forenkler pusten.

Koffein har en stimulerende effekt på sentralnervesystemet, noe som fører til redusert tretthet og døsighet, og en økning i mental og fysisk ytelse.

Gvayfenezin og Ambroxol reduserer viskositeten av bronkiale sekresjoner og letter eksponerering.

struktur

Paracetamol + Koffein + Fenylefrinhydroklorid + Klorfenaminmaleat + Hjelpestoffer (tabletter).

Paracetamol + Koffein + Fenylefrinhydroklorid + Feniraminmaleat + Hjelpestoffer (Rinicold HotMix).

Ambroxolhydroklorid + Klorfenaminmaleat + Gvayfenezin + Fenylefrinhydroklorid + Hjelpestoffer (Rinicold Broncho).

vitnesbyrd

  • katarralsykdommer forbundet med rhinitt, nesestopp, hodepine, feber, kulderystelser, smerter i leddene, muskler og hoste med vanskelig å separere viskøs sputum.

Skjema for utgivelse

Pulver til fremstilling av oral oppløsning (Rinicold HotMix).

Sirup (Rinicold Broncho).

Instruksjoner for bruk og dosering

Legemidlet er foreskrevet inne.

Voksne - 1-2 tabletter hver 4-6 timer. Maksimal daglig dose - 8 tabletter.

Barn over 6 år - 1 tablett hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 ganger om dagen i ikke mer enn 5 dager.

Innholdet i 1 pose (pose) helles i et glass, hell varmt vann, bland opp til oppløst, og drikk (hvis ønskelig, kan du legge til sukker eller honning). Det er nødvendig å ta stoffet med mye væske 1-2 timer etter måltidet.

Voksne og barn over 15 år: ta en pose 3-4 ganger daglig med intervaller på 4-6 timer. Maksimal daglig dose er 4 pose.

Legemidlet anbefales ikke å bruke mer enn 5 dager som bedøvelse og mer enn 3 dager som antipyretisk uten resept og observasjon av en lege.

Øk den daglige dosen av legemidlet eller varigheten av behandlingen er bare mulig under tilsyn av en lege. Ikke overgå spesifisert dose. I tilfelle av overdose, kontakt lege umiddelbart, selv om du har det bra.

Anbefalt dose for voksne og barn over 12 år: 20 ml (4 te. L.) 3 ganger daglig.

Anbefalt dose for barn i alderen 6-12 år: 10 ml (2 te. L.) 2-3 ganger daglig.

Legemidlet bør fordeles jevnt over hele dagen. Rist sirup før bruk.

Bivirkninger

  • svimmelhet;
  • søvnforstyrrelser;
  • irritabilitet;
  • hodepine;
  • kvalme;
  • tørr munn;
  • allergiske reaksjoner;
  • mydriasis;
  • overnatting paresis;
  • økt intraokulært trykk.

Kontra

  • graviditet;
  • ammingstid (amming);
  • barn opp til 6 år (Broncho tabletter og sirup) og barn opptil 15 år (HotMix pulver);
  • samtidig administrering av trisykliske antidepressiva, MAO-hemmere, beta-blokkere;
  • samtidig bruk av andre legemidler som inneholder aktive stoffer som utgjør Rinicold;
  • overfølsomhet overfor stoffet.

Bruk under graviditet og amming

Legemidlet er kontraindisert for bruk under graviditet og amming (amming).

Bruk til barn

Barn over 6 år - 1 tablett hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 ganger om dagen i ikke mer enn 5 dager.

Legemidlet er kontraindisert hos barn under 6 år (tabletter og Broncho sirup)), opptil 15 år (HotMix pulver).

Spesielle instruksjoner

I løpet av behandlingsperioden bør avstå fra å ta alkohol.

Ikke ta stoffet i mer enn 7 dager uten lege resept.

Når du bruker stoffet, kan det få flekker urin i rosa.

Før du tar stoffet, er det nødvendig med konsultasjon med en lege hvis du tar metoklopramid, domperidon, colestiramin, antikoagulantia (warfarin).

Innflytelse på evnen til å kjøre biltransport og kontrollmekanismer

Forsiktighet bør brukes hos pasienter som utfører arbeid som krever økt konsentrasjon og hastighet av psykomotoriske reaksjoner.

Drug interaksjoner

Legemidlet forsterker effekten av sedativer, etanol (alkohol).

Kombinert bruk med antidepressiva, anti-parkinsoniske stoffer, antipsykotika, fenotiazinderivater (klorpromazin, trifluoperazin, levomepromazin) øker risikoen for urinretensjon, tørr munn og forstoppelse.

Samtidig bruk med glukokortikosteroider (GCS) øker risikoen for å utvikle glaukom.

Klorfenamin når det brukes samtidig med MAO-hemmere, kan furazolidon føre til hypertensiv krise, opphisselse.

Tricykliske antidepressiva øker sympatomimetisk effekt av stoffet, samtidig utnevnelse av halotan øker risikoen for ventrikulære arytmier. Reduserer den hypotensive effekten av guanetidin, som i sin tur forbedrer alfa-adrenostimuliruyuschy-aktiviteten av fenylefrin.

Ved samtidig administrering av stoffet med barbiturater, difenin, karbamazepin, rifampicin og andre induktorer av levermikrosomale enzymer, øker risikoen for utvikling av den hepatotoksiske effekten av paracetamol.

Analoger av stoffet Rinicold

Strukturelle analoger av det aktive stoffet:

Analoger for farmakologisk gruppe (anilider):

  • Ajikold Hotmiks;
  • Antigrippin;
  • AntiFlu;
  • Brustan;
  • Grippostad;
  • Influensa og forkjølelse
  • Gripend;
  • Daleron C;
  • dolar;
  • Asterisk Flew;
  • Ibuklin;
  • Inflyunet;
  • Inflyunorm;
  • Kaffetin;
  • Kodelmikst;
  • Coldact Flu Plus;
  • Coldrex;
  • Coldrex Knight;
  • Coldrex Hotrem;
  • Coldrex Junior;
  • Koffedon;
  • lemsip;
  • Maxicold;
  • Migrenium;
  • Migra nol;
  • NESTE;
  • novalgin;
  • Panadol Ekstra;
  • Panoksen;
  • paracetamol;
  • Pentalgin;
  • Pentaflutsin;
  • Plivalgin;
  • Prostudoks;
  • Saridon;
  • solpadein;
  • Stopgripan;
  • Strimol pluss;
  • Tylenol;
  • TeraFlu;
  • Theraflu Extra;
  • Fastorik;
  • Febritset;
  • Femizol;
  • Fervex;
  • Flukoldin;
  • Flyukomp;
  • Hayrumat;
  • Efferalgan;
  • Yunispaz.

Analoger av medisiner Rinicold

Hvorfor gjemte grådige apotek skjult verktøyet mer kraftig Exoderil 39 ganger? Det viste seg å være sovjetisk tykt.

Aktiv ingrediens

analoger

Selv den mest døde leveren er renset med dette middelet!

Elena Malysheva: "Oculists var stille om dette! En enkel måte å få 100% av synet tilbake i løpet av få dager."

Kardiolog: "Ikke ødelegge hjertet med piller! Drikk en kopp enkel om natten."

Internasjonalt navn

Gruppe tilknytning

Doseringsform

Farmakologisk aktivitet

Kombinert verktøy som har antipyretisk, smertestillende, alfa-adrenostimulerende, vasokonstriktor og antihistamin-virkning, eliminerer symptomene på "kaldt". Koffein stimulerer hjernens psykomotoriske sentre, forbedrer effekten av smertestillende midler, eliminerer døsighet og tretthet, øker fysisk og mental ytelse, forkorter reaksjonstiden, reduserer tretthet og døsighet midlertidig.

Paracetamol er et ikke-narkotisk analgetisk middel; blokkerer COX, hovedsakelig i sentralnervesystemet, som påvirker sentrene av smerte og termoregulering; Den har en smertestillende og antipyretisk effekt.

Fenylefrin er en alfa-adrenerge agonist med moderat vasokonstriktorvirkning.

Klorfenamin er en blokkering av H1-histaminreseptorer. Det constricts nesenes fartøy, eliminerer ødem og hyperemi av slimhinnet i nesehulen, nasofarynx og paranasale bihuler; reduserer eksudative manifestasjoner, undertrykker symptomene på allergisk rhinitt.

vitnesbyrd

Febrile syndrom (katarrale og smittsomme sykdommer);

Bihulebetennelse, rhinoré (akutt rhinitt, allergisk rhinitt).

Kontra

Bivirkninger

Allergiske reaksjoner (hudutslett, kløe, urtikaria, angioødem), kvalme, epigastrisk smerte; anemi, trombocytopeni, agranulocytose. Økt irritabilitet, svimmelhet, økt blodtrykk, brudd på søvn. Mydriasis, overnattingparese, økt intraokulært trykk, tørr munn; urinretensjon.

Ved langvarig bruk i store doser - hepatotoksisk effekt, hemolytisk eller aplastisk anemi, metemoglobinemi, pankytopeni; nefrotoksisitet (nyrekolikk, glykosuri, interstitial nefrit, papillær nekrose).

Søknad og dosering

Spesielle instruksjoner

Under behandlingsperioden utføres overvåking av perifert blod og leverens funksjonelle tilstand.

Under behandling må du ikke ta sovepiller og anxiolytiske midler (beroligende midler).

Ta ikke med andre legemidler som inneholder paracetamol.

Hvis symptomene ikke går bort innen 5 dager, bør du konsultere lege.

I behandlingsperioden er det nødvendig å avstå fra bruk av etanol (utvikling av en hepatotoksisk effekt er mulig), kjøring av et motorkjøretøy og øvelse av andre potensielt farlige aktiviteter som krever økt konsentrasjon av oppmerksomhet og hurtighet i psykomotoriske reaksjoner.

interaksjon

Forbedrer effektene av MAO-hemmere, beroligende stoffer, etanol.

Etanol forbedrer den beroligende effekten av antihistaminmedikamenter.

Antidepressiva, anti-parkinsonske og antipsykotiske stoffer, fenotiazinderivater øker risikoen for urinretensjon, tørr munn og forstoppelse.

GCS øker risikoen for å utvikle glaukom.

Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske legemidler.

Klorfenamin samtidig med MAO-hemmere, kan furazolidon forårsake hypertensiv krise, agitasjon, hyperpyreksi.

Tricykliske antidepressiva midler øker den adrenomimetiske effekten av fenylefrin, samtidig utnevnelse av halothan øker risikoen for ventrikulær arytmier.

Reduserer den hypotensive effekten av guanethidin, som igjen forbedrer den alfa-adrenostimulerende aktiviteten til fenylefrin.

Rinicold: bruksanvisning

Legemidlet Rinikold tilhører den kliniske farmakologiske gruppen medikamenter for symptomatisk behandling av forkjølelse. Det lar deg redusere alvorlighetsgraden av slike manifestasjoner som rennende nese, hodepine, feber, kroppssmerter.

Sammensetning og utgivelsesform

Legemidlet Rinicold er tilgjengelig i doseringsform tabletter for oral administrering (ved munn). De inneholder flere aktive komponenter, som inkluderer:

  • Fenylefrinhydroklorid - 10 mg.
  • Paracetamol - 500 mg.
  • Klorfeniraminmaleat - 2 mg.
  • Koffein - 30 mg.

De inneholder også hjelpekomponenter, som inkluderer magnesiumstearat, metylparaben, natriumstivelseglykolat, mikrokrystallinsk cellulose, talkum, propylparaben, gelatin, potetstivelse, polyvinylpyrrolidon. Tablettene er pakket i en blister på 10 stk. Kartongpakningen inneholder 1, 2, 3 eller 4 blister, samt bruksanvisninger.

Farmakodynamikk og farmakokinetikk

Virkningen av tabletter Rinicold på grunn av effektene av dets aktive bestanddeler:

  • Paracetamol - hemmer aktiviteten til enzymet COX (sykloxygenase), som er ansvarlig for syntesen av pro-inflammatorisk mediator prostaglandin. Redusering av konsentrasjonen av prostaglandin kan redusere alvorlighetsgraden av inflammatoriske symptomer (feber, hodepine).
  • Koffein - et stimulerende middel som gjør at du kan øke effektiviteten til en person, samt forbedre hans trivsel.
  • Fenylefrin er en stimulator av vaskulære alfa-adrenerge reseptorer, noe som forårsaker deres innsnevring og reduksjon av hevelse i neseslimhinnen.
  • Klorfeniramin - en antihistamin-komponent som blokkerer histamin H-reseptorer, og derved reduserer manifestasjonen av allergiske reaksjoner mot bakgrunnen av respiratorisk patologi.

Alle komponenter i legemidlet absorberes godt inn i blodet fra tarmen etter å ha tatt pillen innvendig. De er jevnt fordelt i vevet, metaboliseres hovedsakelig i leveren med dannelsen av inaktive produkter som utskilles fra kroppen med urin.

Indikasjoner for bruk

Bruk av Rinicold-tabletter er indikert for å redusere alvorlighetsgraden av symptomer (hodepine, feber, muskel- og leddsmerter, nesestopp og utslipp fra det, kulderystelser) som følger utviklingen av influensa, parainfluensa og andre akutte luftveissykdommer forårsaket hovedsakelig av ulike virus.

Kontra

I visse fysiologiske og patologiske tilstander i menneskekroppen, er bruk av Rinicold-tabletter kontraindisert. Disse inkluderer:

  • Graviditet når som helst i ammingsperioden (laktasjon).
  • Alder på barn under 6 år.
  • Samtidig bruk av beta-blokkere, trisykliske antidepressiva, monoaminoxidasehemmere (MAO).
  • Samtidig inntak av andre legemidler som inneholder paracetamol eller andre forbindelser i gruppen ikke-steroide antiinflammatoriske legemidler.
  • Overfølsomhet overfor noen av komponentene i legemidlet.

Rinikoldtablettene brukes med forsiktighet i noen kombinasjoner som inkluderer høyt blodtrykk, aterosklerotisk vaskulær hjertesykdom, mangel på enzymet glukose-6-fosfat dehydrogenase, vinkel-lukkende glaukom, prostataadenom hos menn, nyre- og leverinsuffisiens, inkludert Gilbert-syndrom. Før du tar piller, må du sørge for at det ikke er kontraindikasjoner.

Dosering og administrasjon

Rinicold-tabletter er ment for oral administrasjon. De tas oralt, helst etter måltider. Dosen for voksne er 1-2 tabletter hver 4-6 timer, men ikke mer enn 8 tabletter per dag, for barn over 6 år - 1 tablett etter 4-6 timer, men ikke mer enn 4 ganger per dag. Behandlingsforløpet bør ikke overstige 5 dager.

Bivirkninger

Generelt tolereres Rinicold-tabletter godt. Noen ganger kan kvalme, svimmelhet, søvnforstyrrelse, irritabilitet, tørr munn, hodepine, allergiske reaksjoner (utslett på huden, kløe, urtikaria, angioødem av Quincke) forekomme på bakgrunn av inntaket. I slike tilfeller bør bruk av legemidlet avbrytes og konsultere lege.

Spesielle instruksjoner

Før du begynner å ta Rinicold-tabletter, bør du lese nøye instruksjonene for stoffet og ta hensyn til noen få spesielle instruksjoner:

  • Mens du tar pillene, bør du gi opp alkohol.
  • De aktive komponentene i Rinicold tabletter kan interagere med stoffer fra andre farmakologiske grupper, slik at deres bruk bør konsultere legen din.
  • Samtidig bruk av ikke-steroide antiinflammatoriske stoffer (acetylsalisylsyre, ibuprofen, analgin) sammen med andre representanter for den farmakologiske gruppen er utelukket.
  • Hvis du trenger å utføre arbeid som er forbundet med behovet for økt konsentrasjon og hastighet på psykomotoriske reaksjoner, bør du utvise forsiktighet.

På apotek, er Rinicold-tabletter solgt uten resept. Utseendet til tvil eller spørsmål angående opptak er grunnen til å besøke legen.

overdose

Overdosering kan skyldes paracetamol inneholdt i Rinicold tabletter. Manifestasjoner utvikles ved engangsopptak av 10-15 g paracetamol (innholdet i den første tabletten er 500 mg). Overdoseringssymptomer inkluderer kvalme, oppkast, giftig leverskader med død av cellene (hepatonekrose). Behandling av overdosering inkluderer magesvikt, tar intestinale sorbenter (aktivert karbon) og innføring av antidoter (metionin, N-acetylcystein), som legen velger, avhengig av hvor lang tid det er etter overdose.

Analoger av Rinicold Tablets

Lignende i preparater for Rinicold-tabletter er Rinzasip, AjiCOLD, Flystop.

Vilkår for lagring

Holdbarheten til Rinicold tabletter er 3 år, de skal oppbevares på et mørkt, tørt sted utilgjengelig for barn ved en lufttemperatur ikke høyere enn + 25 ° C.

Rinikold pris

Den gjennomsnittlige kostnaden på 10 tabletter Rinikold i apotek i Moskva varierer fra 100-126 rubler.

Rinikold - offisiell * bruksanvisning

Registreringsnummer:

Handelsnavn for stoffet:

Internasjonalt ikke-proprietært eller gruppering navn:

Paracetamol + fenylefrin + klorfenamin + koffein

Doseringsform:

beskrivelse

Hvite, bikonvekse, ovalformede, ubelagte tabletter med risiko på den ene siden.

struktur

Hver tablett inneholder:

Virkestoffer: paracetamol 500 mg, koffein 30 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg, klorfeniraminmaleat 2 mg.

Hjelpestoffer: mikrokrystallinsk cellulose 64,70 mg, majsstivelse 94,0 mg, gelatin 4,0 mg, povidon-C30 5,0 mg, metylparahydroksybenzoat 0,75 mg, propylparahydroksybenzoat 0,075 mg talkum 15,0 mg magnesiumstearat 7, 0 mg, karboksymetylstivelsesnatrium 17,0 mg.

Farmakoterapeutisk gruppe:

rette for symptomer på forkjølelse og influensa.

ATX kode: R05X

Farmakologisk aktivitet

farmakodynamikk

Kombinert stoff. Paracetamol har antipyretiske og smertestillende effekter. Fenylefrin - vasokonstriksjonsvirkning, og bidrar dermed til å eliminere nesebelastning og redusere neseutslipp. Klorfeniramin har anti-allergisk og anti-edem-virkning. Reduserer vaskulær permeabilitet, eliminerer hevelse og hyperemi i neseslimhinnen, undertrykker symptomene på allergisk rhinitt, forenkler pusten. Koffein har en stimulerende effekt på sentralnervesystemet, noe som fører til redusert tretthet og døsighet, og en økning i mental og fysisk ytelse.

farmakokinetikk

Data om farmakokinetikken til legemidlet Rinicold presenteres ikke.

Indikasjoner for bruk:

- forkjølelse, ledsaget av rennende nese, nesestopp, hodepine, feber, kuldegysninger, smerter i ledd og muskler.

Kontra

Overfølsomhet overfor stoffet; Samtidig bruk av andre legemidler som inneholder stoffer som er en del av stoffet Rinicold; samtidig administrering av trisykliske antidepressiva, MAO-hemmere, beta-blokkere; graviditet, amming; barns alder (opptil 6 år).

Forholdsregler for bruk

Med forsiktighet når - mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase; blodsykdommer, lever- og / eller nyresvikt, vinkel-lukkede glaukom, prostata adenom; Gilbert syndrom, hypertensjon, skjoldbrusk sykdom, diabetes, bronkial astma.

Spesielle instruksjoner

I løpet av behandlingsperioden bør avstå fra å ta alkohol.

Ta ikke Rinicold sammen med andre legemidler som inneholder paracetamol.

Dosering og administrasjon:

Inne i voksne - 1-2 tabletter hver 4-6 timer. Maksimal daglig dose er 8 tabletter.

Barn over 6 år - 1 tablett hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 ganger om dagen i ikke mer enn 5 dager.

Interaksjon med andre legemidler:

Forbedrer effekten av MAO-hemmere, sedativer, etanol. Antidepressiva, anti-parkinsoniske stoffer, antipsykotika, fenotiazinderivater - øker risikoen for urinretensjon, tørr munn og forstoppelse. Glukokortikosteroider øker risikoen for å utvikle glaukom. Paracetamol reduserer effektiviteten av vanndrivende legemidler. Klorfeniramin samtidig med MAO-hemmere, kan furazolidon føre til hypertensiv krise, agitasjon, hyperpyreksi. Tricykliske antidepressiva øker sympatomimetisk effekt, samtidig utnevnelse av halotan øker risikoen for ventrikulær arytmier. Reduserer den hypotensive effekten av guanetidin, som i sin tur forbedrer alfa-adrenostimuliruyuschy-aktiviteten av fenylefrin.

Bivirkninger:

Når du tar stoffet i anbefalte doser, er bivirkninger sjeldne. Hvis bivirkninger oppstår, kan de manifestere seg i form av allergiske reaksjoner, svimmelhet, søvnforstyrrelser, økt spenning, kvalme, hodepine, tørr munn.

overdose

Legemidlet bør kun tas i anbefalte doser. Overdosering skyldes vanligvis paracetamol.

Symptomer: blek hud, anoreksi, kvalme, oppkast; gepatonekroz; økt aktivitet av levertransaminaser, en økning i protrombintiden. Ved overdosering, kontakt lege omgående.

Behandling: gastrisk skylning etterfulgt av utnevnelse av aktivert karbon; symptomatisk terapi.

Funksjoner av stoffet ved første opptak eller når det blir kansellert.

Ingen spesielle handlinger ved første opptak eller kansellering av stoffet Rinicold er ikke registrert.

Legenes handlinger (pasienten), pasienten når han hopper over mottak av en eller flere doser av legemidlet Rinikold.

Ingen spesielle handlinger av legen (paramedic) eller pasienten kreves når man hopper over en eller flere doser av legemidlet.

Funksjoner av medisinsk bruk av stoffet hos gravide kvinner, kvinner under amming, barn, voksne med kroniske sykdommer.

Legemidlet er kontraindisert for bruk under graviditet og amming (amming).

Barn under 6 år for å ta stoffet anbefales ikke.

Eldre pasienter.

I mangel av nedsatt nyrefunksjon bør den vanlige doseringsregime følges. Erfaring med bruk hos pasienter med kronisk nyresvikt (CRF) og / eller moderat leversvikt er begrenset.

Innflytelse på evnen til å styre biler, mekanismer.

Vær forsiktig når du utfører arbeid som krever konsentrasjon, motorhastighet og psykomotoriske reaksjoner.

Utgivelsesskjema

På 10 tabletter i blisteren fra PVC-aluminiumsfolie eller i en strimmel fra aluminiumsfolie. På 1, 2, 3 eller 4 blister eller en stripe med søknadsinstruksjonen er plassert i et pakkepapir.

Lagringsforhold

På et tørt sted ved en temperatur ikke høyere enn 25 o C. Oppbevares utilgjengelig for barn.

Holdbarhet

Ikke bruk stoffet etter utløpsdatoen som er trykt på pakken.

Salgsbetingelser for apotek

Uten resept.

produsent:

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd, India.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (øst.) Mumbai.

Forbrukerklager sendt til representantkontorets adresse:

111033 Moskva, st. Zolotorozhsky-akselen, 11, s. 21

Rinicold: bruksanvisning, frigjøringsform, sammensetning, dosering, analoger

Ved akutt respiratoriske sykdommer, er Rinicold ofte foreskrevet, og instruksjonene for bruk inneholder mye viktig informasjon. For å forstå hva stoffet behandler og hvordan du bruker det, bør du lese merknaden til medisinen.

Former for frigjøring og sammensetning av stoffet

Legemidlet er produsert i tablettform.

En tablett inneholder:

  • paracetamol (paracetamolum) - 0,5 g;
  • koffein (koffein) - 0,03 g

Det er andre elementer i sammensetningen:

  • fenylefrin hydroklorid;
  • klorfenaminmaleat;
  • stivelse;
  • magnesiumstearat;
  • povidon;
  • lagdelt silikat;
  • trepulp masse;
  • nipagine.

Paracetamol fjerner aktiviteten til cyklooksygenase, som er ansvarlig for produksjon av inflammatoriske mediatorer av prostaglandin. Dermed er det en nedgang i alvorlighetsgraden av symptomer. Koffein stimulerer ytelsen. Fenylefrin forårsaker vasokonstriksjon og reduksjon av mukosalt ødem. Klorfenaminmaleat blokkerer manifestasjonen av allergiske reaksjoner.

Midler er produsert i en eske, en blister inneholder 10 tabletter. Pris - 135 rubler.

Legemidlet kan kjøpes på et apoteksnettverk uten legeens resept.

Hva hjelper Rinicold

Hovedindikasjonen av stoffet er en forkjølelse, som er ledsaget av visse symptomer:

  • rennende nese;
  • smerte i hodet;
  • feber stat
  • frysninger;
  • smerter i ledd og muskler.

Rinicold har smertestillende og antipyretiske effekter, lindrer vondt lemmer, bekjemper nesestop og hevelse. Dermed blir pusten lettere, tegn på rhinitt elimineres, svakhet og sløvhet forsvinner. Menneskelig ytelse øker, funksjonen i sentralnervesystemet er bedre.

Instruksjoner for bruk og dosering

Voksne er foreskrevet en eller to tabletter av Rinicold hver 4-6 timer. Maksimal mengde - 8 stk. Barn over seks tar en tablett hver 4-6 timer. Kurset er ikke mer enn 5 dager. Prescribe doseringen og varigheten av behandlingen kan bare den behandlende legen.

Alle stoffer absorberes perfekt inn i blodvæsken fra tarmene. De fordeles samtidig i vevet og utskilles fra kroppen med urin.

Under graviditet og amming

Legemidlet er forbudt å motta kvinner i stilling og ammende mødre. I dette tilfellet er det bedre å konsultere en barneleger eller en lege. Spesialisten vil foreskrive et verktøy som er tillatt å drikke under graviditet.

Rinicold er også kontraindisert hos barn under seks år. Det er ikke foreskrevet med tricykliske antidepressiva, beta-blokkere og legemidler som inneholder lignende elementer.

Kontraindikasjoner, bivirkninger og overdosering

Med forsiktighet ved bruk av stoffet for følgende sykdommer:

  • hypertensjon;
  • øye sykdommer;
  • prostata adenom;
  • farlige lidelser av osmotisk homeostase;
  • alvorlig leversykdom.

Før du tar det, er det nødvendig å lese instruksjonene nøye og bekjempe alle kontraindikasjoner.

Noen ganger kan det forårsake bivirkninger:

  • svimmelhet;
  • dårlig søvn;
  • hodepine;
  • kvalmeforstyrrelser;
  • mangel på spytt i munnen;
  • allergier.

Disse ubehagelige symptomene forstyrrer vanligvis pasienten med en overdose. Ved oppkast og leverforgiftning, bør du tømme magen og drikke intestinal sorbent. På behandlingstidspunktet er det å begrense bruken av etanolholdige drikker.

analoger

Det er narkotika lik i sammensetningen.

  1. Sirup Rinikold Broncho. Den er produsert i form av flytende konsistens med en god smak. Ideelt for barn. Legemidlet senker temperaturen, gjennomsyrer nesepassasjer.
  2. Rinikold Hotmix. Den er produsert i pulverform for å lage en suspensjon. Det brukes til å eliminere symptomene på sykdommen. Implementert i esker med fem pakker. Pris - fra 135 rubler.
  3. Rinzai. Et analgetisk middel inneholder paracetamol og koffein. Det er foreskrevet for behandling av influensa og virusinfeksjoner. Det koster rundt 100 rubler.
  4. Antigrippin. I tillegg til paracetamol inneholder den C-vitamin og klorfenaminmaleat. Smerte lindrer og fjerner feber. Det er produsert i form av brusende tabletter. Det er dyrere enn tidligere analoger.
  5. Theraflu. Hovedkomponentene er paracetamol, feniramin, ascorbinsyre, fenylefrin. Gjennomsnittlig pris er 292 rubler.
  6. Rinzasip. Eliminerer de viktigste symptomene på forkjølelse, inneholder vitamin C, paracetamol, koffein. Gjennomsnittlig pris for 5 sachets er 159 rubler.

Bruk av analoger må koordineres med den behandlende legen.

Til slutt skal det sies om tilbakemeldinger fra pasientene. Dømmer etter informasjon fra Internett, Rinicold, lindrer faktisk feber og bringer kroppstemperaturen ned, eliminerer kulderystelser og lindrer den generelle tilstanden. Kjøpere velger det på grunn av rask effekt og rimelig pris.

Rinicold broncho analoger

Følgende er analoger av Rinicold broncho, medisiner som ligner på indikasjonene på bruk og deres farmakologiske virkning, samt priser og tilgjengelighet av analoger i apotek. Til sammenligning med analoger, studer nøye de aktive ingrediensene i stoffet, som regel inneholder prisen på dyrere medisiner sitt reklamebudget og tilsetningsstoffer som øker effekten av hovedstoffet. Rinicold broncho søknad instruksjon
Vi ber deg om ikke å bestemme om erstatning av Rinicold broncho uavhengig, bare på instruksjonene og med legeens tillatelse.

Pektusin

Gedeliks

Gedelix sirup: symptomatisk behandling av hoste for forkjølelse respiratoriske sykdommer, kroniske sykdommer i bronkiene.

Gedelix-dråper til oral administrasjon: En omfattende behandling av inflammatoriske sykdommer i luftveiene, som er ledsaget av dannelse av tykke og viskøse bronkial sekresjoner og / eller et brudd på dets ekspektorering: akutt og kronisk bronkitt, bronkiektase.