Hoved / Hoste

Billige Analoger av Theraflu

Et multikomponent stoff er rettet mot å lindre symptomer på ARVI. Violerer syntesen av biokjemiske forbindelser som forårsaker betennelse. De strukturelle billige analogene til Theraflu har identiske farmakologiske egenskaper. Men de er få.

Legen kan velge en medisin med en annen sammensetning, men med en lignende virkningsmekanisme og lignende indikasjoner for bruk.

Theraflu formulering har fire ingredienser:

  • Paracetamol. Normaliserer kroppstemperaturen. Undertrykker den inflammatoriske prosessen.
  • Fenylefrin. Det har en vasokonstrictorhandling som er nødvendig for å gjenopprette nesepusten.
  • Feniramin. Forhindrer allergiske manifestasjoner.
  • Ascorbinsyre. Antioxidant forbedrer og supplerer virkningen av andre komponenter.

Effektive billige analoger av Theraflu

1. Antigrippin-ANVI. Et stoff med lignende indikasjoner på administrasjon. En av de mest budsjettiske russiske analogene Theraflu.

  • Fremskynder helbredelsen av betent slimhinnevev. Reduserer hevelsen.
  • Løfter smertefull følelse og ømhet i oropharynx.
  • Den har antipyretisk effekt.
  • Kapsler 20 stk. - 120 rubler.

2. Forkjølelse. Forhindrer aktivering av virusinfeksjon. Raskt lindrer symptomer på ukomplisert forkjølelse. Kombinasjonen av paracetamol med askorbinsyre sikrer høy effektivitet av legemidlet.

Effektiv ved behandling av sykdommer i øvre luftveier.

  • Reduserer vannet slimutslipp fra nesen.
  • Reduserer varmen.
  • Rive ned

Reduserer sykdommens varighet. Denne analogen teraflu for kald hindrer utviklingen av komplikasjoner og tilbakefall.

3. Grippoflu. Avlaster symptomer og toleranse. Normaliserer prosessen med terregulering.
Reduserer manifestasjonen av hoste, nysing, muskelsmerter, kroppssmerter.

  • Eliminerer tørrhet i nese og hals.
  • Forbedrer åpenhet i nesepassasjer.

Med rettidig behandling minimerer analogen av pulveret Theraflu risikoen for komplikasjoner.

4. Maxicold Reno. Legemidlet har en mild anti-inflammatorisk virkning. Reduserer alvorlighetsgraden av kliniske manifestasjoner av sykdommen. Kurerer midi smerte. eliminerer:

  • Smerte i leddene.
  • Hevelse av paranasale bihuler.
  • Rennende nese og nesestopp.
  • Feber syndrom
  • Pak. No10 - 200 rubler.

5. Cold Fly Plus. Det har en langvarig handling og praktisk doseringsregime. Etter å ha tatt en kapsel, gjelder det i 12 timer.

Den har en utprøvd antipyretisk og smertestillende vasokonstriktor effekt. Påvirker smerte- og termoreguleringssentrene.

Øker kroppens motstand mot smittsomme patogener.
Reduserer alvorlighetsgraden av vanlige og lokale forkjølelsessymptomer.

6. Animax. Kombinasjonsmedisin er en billig analog i terafluposer. Den har en moderat antiviral effekt. Effektivt bekjemper catarrhalfenomener.

  • Løfter hodepine, svakhet, kulderystelser.
  • Gjenoppretter epitel av neseslimhinnen.

Rimantadin i sammensetningen av viruset undertrykker influensa A. Fremmer produksjonen av interferon. I nærvær av et virus reduserer B toksiske effekter.

  • Sachets 5 gram 12 stk - 280 rubler.

Billige analoger og lukkede erstatninger av stoffet teraflu for barn og voksne

Ved første tegn på forkjølelse kommer øyeblikkelige medisiner til redning. Teraflu er et hurtigtvirkende stoff som har to hovedaktive ingredienser: fenylefrin og paracetamol.

Effekten kommer etter kort tid, nesepusten blir tilrettelagt, hodet gjør ikke lenger vondt, varmen og hevelsen i luftveiene går bort.

Theraflu har en antibakteriell og antipyretisk effekt, har en smertestillende effekt.

Imidlertid kan dette stoffet ikke brukes til amming, gravide kvinner, samt barn som ikke har fylt 12 år. Pakkingskostnad fra 400 rubler.

Les hvilke billige analoger Theraflu er av russisk, ukrainsk og utenlandsk produksjon.

Analoger av russisk produksjon

Finn lignende magiske pulver kan være blant innenlandske preparater.

Medisiner fra den russiske produsenten er forskjellige i sammensetningen av de aktive stoffene, men har lignende indikasjoner på bruk.

Du kan bli kjent med populære medisiner i tabellen:

Sterkvirkende smertestillende medikament med to aktive ingredienser: paracetamol, ibuprofen.

Piller er vist å lindre feber og har antiinflammatoriske effekter.

Vist som en bedøvelse. Påfør stoffet ikke bare i perioden med akutte luftveissykdommer, men også fra migrene, tannpine.

Den totale komponenten i sammensetningen er paracetamol. Ytterligere aktive ingredienser av Aquacitramon - koffein, acetylsalisylsyre

Utgivelsesformen - pulver, betyr, samt Teraflyu, må gjøres i varmt vann.

Det er indikert for bruk i forkjølelse og virussykdommer som et antiinflammatorisk og antipyretisk middel.

Formutgivelse - lys og suspensjoner. Legemidlet reduserer kroppstemperaturen raskt, hjelper til med å bli kvitt smerte.

På salg kan du finne spesielle doser for barn fra 3 måneder. Aktiv ingrediens - paracetamol

For bare 20 rubler kan du kjøpe på apoteket Kofitsl Plus.

Men en nær erstatning er Fervex, hvis kostnad er litt lavere enn det opprinnelige stoffet.

Les nøye gjennom listen over kontraindikasjoner, mange av de ovennevnte medisinene kan ikke tas til barn, kvinner under graviditet og amming.

Ukrainske generikk

Billige erstatninger tilbys av utenlandske selskaper. Narkotika av ukrainsk produksjon kan kjøpes på apoteket i området fra 130 til 180 rubler.

Sjekk ut listen over populære verktøy blant kjøpere:

    Grippotsitron. Formutgivelse - poser med pulver. Medisinen kan kjøpes som en hel pakke, så vel som individuelt.

Indikasjoner og kontraindikasjoner adskiller seg ikke fra originalets anvisninger. Strikt: kan ikke foreskrives for behandling av barn og gravide, ammende kvinner. Gjennomsnittlig pris er 160 rubler.

Parafleks. Dette legemidlet inneholder også fenylefrin og paracetamol.

En nær erstatning for sammensetning og form for utgivelse. Virkningen av mottaket ligner Theraflu. Den gjennomsnittlige prisen per pakke er 150 rubler. Rinza Hotsip. Den viktigste aktive ingrediensen er paracetamol. Tilgjengelig i pulverform for rekonstitusjon i vann.

Hjelper raskt å fjerne de første symptomene på forkjølelse og influensa. Gjennomsnittlig pris per pakke er 130 rubler. Amitsitron. En nær erstatning for Theraflu i sammensetning, har identiske aktive ingredienser. Utgivelsesformen - pulver til dyrking i vann.

Det er indikert for forkjølelse, influensa og ARVI. Raskt reduserer kroppsvarme og har anti-inflammatorisk effekt. Pris per pakke - 180 rubler.

Fra det økonomiske synspunkt er det mest fordelaktige stoffet Rinza Hotsip.

Resten av legemidlene er i omtrent samme priskategori, og har en sammensetning som ligner på originalen.

Minus ukrainske generikk - sjelden kan de bli funnet på russiske apotek.

Andre utenlandske erstatninger

Andre farmasøytiske selskaper tilbyr å kjøpe tabletter med identiske aktive ingredienser. Utenlandske forberedelser er også billigere enn originalen.

Sjekk ut listen over de mest effektive legemidlene:

    Antiflu. Tilgjengelig i pulverform for rekonstitusjon i vann. Det har smertestillende og antipyretiske effekter.

Indikert til bruk av voksne. Det er muligheter for barn - Antiflu Kids, som har en ekstra antihistamin effekt. Prisen på det tyske stoffet - 220 rubler.

  • Coldrex. Den komplette prototypen til Theraflu. Listen over indikasjoner og kontraindikasjoner faller sammen med bruksanvisningen for det opprinnelige legemidlet. Gjennomsnittlig pris per pakke er 370 rubler.
  • Inst. Tilgjengelig i form av granulat, naturlig middel for behandling av forkjølelse. Sachets tillatt å bruke under graviditet og amming. Pris - 100 rubler.
  • Paracetamol. Tabletter av den hviterussiske produksjonen med samme aktive substans i sammensetningen.

    Avhengig av pasientens alder, finnes det kommersielt tilgjengelige alternativer for voksne og barn. Formutgivelse - piller, stearinlys, sirup. Pris - 5 rubler.

    Budsjettalternativ - Paracetamol i form av tabletter. Insty er et homøopatisk medisin som er godkjent for behandling av kvinner under graviditet og amming.

    Coldrex er en identisk erstatning, men varierer nesten ikke i pris.

    Analoger av Theraflu (i teposer)

    Siste prisoppdatering: 03/14/2019

    Liste over analoger: sortering etter pris, vurdering

    Theraflu (teesker) Rating: 128

    Analoger av stoffet Teraflu

    Rinzasip (poser) → erstatning Klassifisering: 196 Opp

    Analog billigere fra 45 rubler.

    Rinzasip er den indiske erstatningen for Theraflu. Finnes også i pulverform i pakker med 5 poser eller mer. Som aktive ingredienser brukes: paracetamol, koffein, feniramin maleat og fenylefrin hydroklorid.

    RiniKold Hotmix (poser) → erstatning Klassifisering: 208 Opp

    Analog billigere fra 34 rubler.

    Rinicold Coldmix er en indisk erstatning for teraflu for behandling av forkjølelse og influensa. I motsetning til andre substitusjoner, inneholder den mer paracetamol (750 mg), så før bruk, les nøye instruksjonene og konsulter med en spesialist.

    Analog billigere fra 10 rubler.

    Maxicold er den russiske ekvivalenten av det "originale" stoffet. Til tross for at det er produsert i Russland, er prisen til Maxicold ikke mye dårligere enn det sveitsiske stoffet.

    Analog mer fra 30 rubler.

    GrippoFlu er en annen russisk erstatning for Theraflu. Selges i pakninger med 10 poser beregnet på oppløsning i vann. Den har et lignende sett med aktive stoffer. I tillegg er ascorbinsyre tilstede (50 mg per 1 pose).

    Analog teraflu billig russisk. Teraflu er billige kolleger - prisliste, ytelsesjämförelse. Antigrippin eller teraflu - hva du skal velge

    TeraFlu er et av de mest populære merkene i det sveitsiske legemiddelfirmaet Novartis. Det er en serie av anti-kald rettsmidler, som inkluderer pulver, sirup, tabletter og til og med halssprayer. Dette er virkelig en "ambulanse" for de som ikke vil bli i senga i en uke med rennende nese og nysing. La oss se nærmere på de viktigste aktive ingrediensene i dette merket, og prøv å lete etter utenlandske og innenlandske analoger av Theraflu for forkjølelse og influensa.

    Alle de nedenfor nevnte legemidlene har en liste over kontraindikasjoner (inkludert graviditet, amming og barndom) og bivirkninger, bruk kun etter å ha konsultert en lege.

    Før vi ser etter tilsvarende stoffer, la oss se på hva som inngår i sammensetningen av medisiner kalt "TheraFlu". Du finner flere stoffer i apotekene våre:

    • theraflu,
    • Theraflu fra forkjølelse og influensa,
    • Theraflu Ekstra,
    • Theraflu Extratab (se tab. 1).

    Selskapets spesialister klarte å skape en vellykket medisinsk sammensetning som raskt lindrer nesestop, feber, hodepine, svakhet og andre "gleder" av forkjølelse. Medikamentkombinasjonen i TheraFlu inneholder komponenter som er tilgjengelige uten resept, men samtidig har en god terapeutisk effekt på flere symptomer på forkjølelse.

    Paracetamol (også kjent som acetaminophen) har smertestillende og antipyretiske effekter. Det er mindre aktivt sammenlignet med andre smertestillende midler, for eksempel ibuprofen og aspirin, men det er tryggere, siden det ikke fører til komplikasjoner fra mage-tarmkanalen. Dens effekt er inhiberingen av cyklooksygenase-enzymer, med hvilke prostaglandiner syntetiseres i kroppen, som er ansvarlige for forekomsten av inflammatorisk respons. Kjernen av "infeksjonsprostaglandin-betennelse" blir derfor avbrutt, og de inflammatoriske symptomene (hevelse, smerte, feber) reduseres. I tillegg reduserer paracetamol spenningen i smertesentrene i hjernen, men det har ingen anestetisk effekt.

    Fenylefrin (aka mezaton) refererer til alfa-adrenomimetikami, stoffer, virkningen av disse ligner virkningen av hormonet norepinefrin, produsert i kroppen. Det constricts blodårene og dermed fjerner nasal opphopning.

    Feniramin er et antihistamin. Histamin, som akkumulerer i fokus for infeksjon, forårsaker smerte, kløe, brennende og hevelse. Pheniramin blokkerer frigjøring av histamin, reduserer nysing, rennende nese og lakrimasjon. I tillegg forbedrer den antiinflammatoriske og anti-ødemvirkningen av paracetamol og fenylefrin. Pheniramin har en beroligende effekt, og derfor tas det om natten, gir TheraFlu en avslappende søvn, som ikke forstyrres av kaldt symptomer.

    Influensa og kaldt pulver TheraFlu pulver, som oftest brukes ved de første tegn på sykdommen, inneholder:

    1. 325 mg paracetamol (acetaminofen),
    2. 10 mg fenylefrin,
    3. 50 mg askorbinsyre,
    4. 20 mg feniramin.

    Hjelpestoffer er en blanding av fargestoffer ("solnedgang" og kinolengult), søtningsmidler (sukrose), stabilisatorer og konserveringsmidler (kalsiumortofosfat og titandioksid). Smaken og aromaen av sitron TeraFlu gir en sitron smaken, sitronsyre og natriumsaltet (natriumcitrat).

    Hvordan erstatte Theraflu?

    Forberedelser: Stopgripan (1), Grippo Flu (2), Maxicold (3), AntiFlu (4), Coldrex (5).

    Stopgripan

    Drikkepulver Stopgripan og Stopgripan Forte produseres av et indisk selskap (se fan 2) Ratiopharm. Dette er et godt valg for de som leter etter, enn å erstatte TheraFlu billigere. Legemidlet ligner theraflu mot influensa og kulde fordi det inkluderer paracetamol, askorbinsyre, feniramin og fenylefrin i samme mengder. Hovedforskjellen mellom Stopgripan og den sveitsiske motparten er i hjelpestoffer. De som liker smaken av solbær, velger Stopgripan. Sammensetningen av fargestoffet og den aromatiske sammensetningen, som gir den med en lukt og fargen i vinranken, er selvsagt også forskjellig fra Theraflu.

    Den økte konsentrasjonen av paracetamol (650 mg) inneholder Stopgripan Forte. I produktlinjen fra Novartis tilsvarer den TeraFlu Extra, men Stogripan er litt forskjellig fra ham fordi den inneholder C-vitamin (50 mg).

    Kald og influensa

    En komplett analogi i sammensetningen av aktive ingredienser og deres konsentrasjon antyder at pulveret produsert av Marbiopharm GrippoFlu for forkjølelse og influensa er den russiske ekvivalenten av TheraFlu for forkjølelse og influensa. Men i motsetning til sitron TheraFlu kommer det i bringebær, jordbær, tranebær og currant smaker.

    Influenza Extra, som også er i linjen med legemidler fra Marbiopharm, har i sammensetningen økt 2 ganger dosen av paracetamol, og inneholder, for eksempel Stopgripan, vitamin C. Angående rekkevidden av frukt og bærsmak, er dette stoffet bedre enn TeraFlu og Stopgripan. Det er produsert med kirsebær, bringebær, tranebær, sitron, jordbær og currant smak.

    Maxicold

    En annen analog av TeraFlu pulver er et narkotika, Maxicold Reno, produsert av Pharmstandard-Leksredstvo. De har samme sammensetning og mengde aktive ingredienser (325 mg paracetamol, 10 mg fenylefrin, 20 mg feniramin, 50 mg vitamin C). Maxicold Reno inneholder smaksstoffer og kosttilskudd, slik at det kan lyse opp dyre kalde dager med appelsin, sitron og bringebær smaker.

    I tillegg produserer selskapet Pharmstandard Maxicold i en høyere dosering av paracetamol og askorbinsyre. Den inneholder 750 mg paracetamol, 60 mg askorbinsyre og 10 mg fenylefrin, men inkluderer ikke feniramin.

    AntiFlu

    I apotekene våre finner du hostemedisiner fra selskapet Sagmel (USA). Spesielt produserer dette selskapet en analog Theraflu i tabletter kalt AntiFlu. Deres sammensetning er den samme, men doseringen i AntiFlu er mindre. Hvis tablett TeraFlu Extratab inneholder klorfeniramin (et kjemisk derivat av feniramin) 4 mg, paracetamol 650 mg og fenylefrin 10 mg, så halveres konsentrasjonen av alle aktive stoffer i AntiFlu. I tillegg produseres AntiFlu i form av et pulver til fremstilling av en drink, og konsentrasjonen og sammensetningen av de aktive stoffene i den ligner Theraflu Extratab.

    Coldrex

    Av samme prinsipp har kombinasjonen av analgetisk, alfa-adrenerge og vitamin C av det engelske selskapet GlaxoSmithKline Consumer Healthcare skapt en annen analog av TheraFlu - Coldrex Hotrem. Dens forskjell fra TeraFlu fra influensa og forkjølelse er i økt dose av paracetamol og askorbinsyre (750 og 60 mg) og fravær av feniramin. Legemidlet er tilgjengelig med sitron og currant smak.

    Et annet stoff fra dette selskapet, Coldrex MaxGripp, gir et knusende slag mot kalde symptomer, fordi en pakke pulver inneholder maksimal mengde paracetamol - 1000 mg. Askorbinsyre er mindre i det (40 mg), og fenylefrin er i vanlig dose (10 mg). Gitt at den daglige dosen av paracetamol ikke er ønskelig å overskride (spesielt for personer med syk lever), bør den ikke brukes mer enn 3-4 pose per dag.

    Billige analoger Theraflu - en liste over de 7 beste stoffene

    Tetraflu er produsert i et pulver til fremstilling av en oral løsning og er en kombinasjonsmedisin basert på fenylefrin, paracetamol og feniramin. Theraflu har en slik effekt på kroppen:

    • antiinflammatorisk og antipyretisk;
    • smertestillende og anti-ødem

    Foreskrive et medisinsk preparat for behandling av smittsomme og virale sykdommer, som ledsages av:

    • hyperemi og feber;
    • hodepine og svimmelhet;
    • muskel smerte og svakhet;
    • vondt ledd;
    • nasopharyngeal smerte, tørr hoste;
    • rennende nese med hevelse i slimhinnene i nesen og halsen.

    Bruk ikke teraflu i pediatrisk praksis (opptil 12 år), ved behandling av gravide og under amming, så vel som med:

    • komponentallergier;
    • diabetes og hypertensjon
    • alkoholisme;
    • kardiologiske patologier assosiert med hjertefrekvens;
    • behandling med MAO-hemmere, beta-blokkere.

    Drikken må tas ved første tegn på forkjølelse. Theraflu har en ganske høy pris, så pasientene er interessert i kolleger som er billigere.

    Former for utgivelse, kostnad og liste over medisiner

    Teraflu strukturelle analoger er medisinske preparater med identisk sammensetning og samme terapeutiske effekt, men med forskjellige priser. Liste over fullanaloger Theraflu:

    • Pharmacytron er en anti-kald kombinert medisin som er en generell Theraflu. Sammensetningen av Pharmacytron er identisk med Teraflu-paracetamol, fenylefrin og feniramin, så vel som askorbinsyre. Prescribe stoffet for lindring av alvorlige symptomer på forkjølelse og SARS;
    • Stopgripan brukes til behandling av forkjølelse, akutte respiratoriske virusinfeksjoner, akutt respiratorisk infeksjon og influensa. Stopgripan er identisk i sammensetningen til den analoge Theraflu, som med det har en hensikt og kontraindikasjon. Det er laget Stopgripan i pulver for å lage varm drikke;
    • Ferwex har et identisk sett med komponenter i sammensetningen som Teraflu har. Medisiner har en forskjell i avtaler. Fervex er foreskrevet i alderen 15, og Theraflu i alderen 12 år. I de andre indikatorene har disse to medisinene ingen forskjeller;
    • Amerikansk lignende medisinsk preparat Antiflu har samme sett med ingredienser med Theraflu, men det er produsert i tabletter og doseringen av hovedsettene i Antiflu er mindre;
    • Coldrex og Coldrex Hotrem har samme sammensetning som Theraflu. Bare i Coldrex Hotrem er paracetamoldoseringen 750 mg og feniramin er fraværende. Den terapeutiske effekten av begge legemidler er den samme.

    Analoger av stoffet Theraflu russisk produksjon

    I apoteksnettet i Russland finner du russisk-laget Theraflu-erstatninger som har et budsjettpris og høy terapeutisk effekt.

    GrippoFlyu

    GrippoFlu er en kombinasjonsmedisin for forkjølelse, ARVI og influensa. Det brukes til å lindre alvorlige symptomer på sykdommen. Influensa inneholder paracetamol, feniramin, askorbinsyre og fenylefrin. Legemidlet er laget i en tørr blanding for å lage en varm drikke med sitron, kirsebær og tranebær, currant og jordbær smaker.

    Foreskrevet medisinering for:

    • smittsomme respiratoriske patologier;
    • virale patologier - ARVI;
    • influensa med feber og feber.

    Ikke foreskrive et stoff for:

    • allergier mot stoffblandingen;
    • aterosklerose og diabetes;
    • hypertensjon og hypertyreose;
    • glaukom;
    • lever- og nyresvikt
    • bronkial astma;
    • urethralpatologier;
    • forstyrrelser i fordøyelseskanalen;
    • brudd på blodsystemet;
    • prostatitt;
    • brudd på vannlating.

    Også ikke brukt i pediatrisk praksis hos barn under 12 år, under graviditet og HB.

    Drikkene må utarbeides i henhold til følgende regler:

    • Papirinnholdet må oppløses i 150-200 ml lettkjølt kokt vann;
    • det er nødvendig å drikke varm løsning;
    • reheat medisin er forbudt;
    • Om nødvendig, tilsett litt sukker eller honning;
    • marginal rate per dag - 3 pakker;
    • Tidsintervallet mellom doser skal være 4-6 timer.

    Narkotikakurset bør ikke vare lenger enn 3 dager.

    Hyppige bivirkninger:

    • takykardi og økt trykk;
    • irritabilitet og søvnløshet;
    • hodepine og døsighet
    • svimmelhet og økt intraokulært trykk
    • dyspepsi og oppkast;
    • dermatologisk utslett, kløe;
    • bronkospasmer og urtikaria.

    Prostudoks

    Forkjølelse produseres i en tørr blanding for fremstilling av en oral løsning basert på fenylefrin, askorbinsyre og paracetamol.

    Kombinert medisinering har følgende egenskaper:

    • antipyretisk og smertestillende
    • vasokonstrictor og decongestants.

    Den terapeutiske effekten skjer 30-40 minutter etter at løsningen er tatt.

    Påfør et legemiddel for å eliminere:

    • hypertermi med feber og feber;
    • hodepine og kuldegysninger;
    • nasal tretthet og mucosal hevelse;
    • sår hals og hoste.

    Ikke bruk Coldfoot når:

    • allergier mot den medisinske sammensetningen;
    • medisinering som inneholder paracetamol;
    • thyrotoxicosis;
    • aorta-stenose, takyarytmier og akuttfaseinfarkt;
    • hypertensjon og diabetes;
    • feokromocytom;
    • prostata adenom;
    • glaukom;
    • terapi med beta-blokkere, monoaminoxidasehemmere og trisykliske antidepressiva.

    Foreskrive ikke medisiner til barn under 14 år, kvinner under amming og under graviditet.

    Med begrensningen foreskrevet for:

    • nyre- og leversvikt;
    • Gilbert syndrom;
    • obstruktiv patologi i luftveiene;
    • patologier av blodsystemet.

    Forkjølelse bør tas oralt, etter regler for oppløsning og bruk av løsemidler. Hell den tørre poseblandingen i 200 ml varmt vann og bland godt til det er glatt og deretter drikk. Daglig dosering - ikke mer enn 4 pose. Intervallet mellom å ta medisinen er minst 4 timer. Uten legenes avtale, bør Colds ikke tas lenger enn 5 dager.

    • hudallergi;
    • trombocytopeni og agranulocytose;
    • epigastrisk smerte og dyspepsi;
    • forsinkelsen av urin i kroppen;
    • økt blodtrykk og intraokulært trykk;
    • takykardi og smerte i hodet.

    Maxicold Reno

    Maxicold Reno er en kombinasjonsmedisin som brukes til å lindre symptomer på luftveisinfeksjoner og forkjølelse. Aktive ingredienser i stoffets sammensetning er - fenylefrin, vitamin C, feniramin og paracetamol. Maxicold Reno er en billig innenlands analog av Theraflu og er produsert i pulver for å lage en varm løsning. Medisin er foreskrevet for:

    • hypertermi med kuldegysninger og feber;
    • sår hals og hoste;
    • tårer, rødhet i øynene i øyet;
    • nesestopp, rhinoré og nysing;
    • smerte og tyngde i hodet;
    • ledd og muskel smerte.

    Ikke bruk Maxicold for:

    • allergier mot sammensetningen av stoffet;
    • pankreatitt i den akutte fasen;
    • hypertyreose og diabetes;
    • nyre / leverdysfunksjon;
    • aterosklerose og hypertensjon
    • IHD, angina pectoris, arytmier;
    • prostatitt;
    • patologier i urinorganene;
    • glaukom.

    Også ikke brukt i barn opp til 12 år, med amming og graviditet.

    Ikke drikk Maxicold-løsningen på tom mage. Daglig tillatt dose - 4 pakker. Du må ta medisinen fire ganger om dagen. Maxicold kan behandles i mer enn 3 dager.

    • hudallergi - hyperemi, utslett og kløe;
    • dyspepsi;
    • svimmelhet, tyngde i hode og døsighet;
    • økt trykk og takykardi;
    • bronkospasme.

    Theraflu er billige kolleger - prisliste, ytelsesjämförelse

    Teraflu er et av de vanligste sveitsiske stoffene som brukes til virusinfeksjoner. Denne kategorien inneholder en rekke produkter i form av pulver, tabletter, spray og sirup. I noen tilfeller er det nødvendig å finne en analog teraflu. Dette gjøres best under veiledning fra en lege.

    Kjennetegn ved stoffet

    Før du velger analoger billigere teraflu, er det verdt å analysere sammensetningen av dette stoffet. Flere typer av dette legemidlet er til salgs, men alle inneholder paracetamol og fenylefrin. Samtidig er ascorbinsyre inkludert i theraflu for kaldt og influensa. Noen produkter fra oppstillingen inneholder også feniramin.

    Denne medisinske sammensetningen lykkes med å klare nesestop, generell svakhet, hodepine. Det kan også brukes til å eliminere temperaturen og andre symptomer på ARVI.

    Effekten av midlene på grunn av sammensetningen:

      Paracetamol - denne ingrediensen har antipyretisk effekt og lykkes med å håndtere smerte. Det er ikke like effektivt som andre smertestillende midler - for eksempel aspirin eller ibuprofen. Imidlertid anses dette stoffet for ufarlig. Det er mye mindre sannsynlig å skade fordøyelsessystemet.

    Feniramin har en beroligende effekt. Derfor tar teraflu om natten søvn, som ofte forstyrres av infeksjon med virale infeksjoner.

    De viktigste indikasjonene på bruk av midler inkluderer symptomatisk behandling av inflammatoriske og smittsomme patologier. Dette stoffet hjelper perfekt med økende temperatur, kuldegysninger, nesestopp. Også med sin hjelp kan du eliminere hodepine, muskel ubehag, rhinitt.

    Teraflu er foreskrevet for voksne og barn over 12 år. For å takle SARS må innholdet i posen blandes med et glass varmt vann. Verktøyet må forbrukes varmt. Maksimum tillatt daglig volum er 3 sachets. Mellom å ta pengene må du gjøre et gap på 5-6 timer. Terapi uten ekspertrådgivning er tillatt i maksimalt 5 dager. Hvis pasientens tilstand ikke forbedrer seg, må du kontakte terapeuten.

    Liste over billige analoger Theraflu

    I noen tilfeller er det behov for å velge et erstatningsmedikament. Prisanaloger teraflu kan være forskjellige. Derfor, når du velger en agent for behandling, må det tas hensyn til flere parametere samtidig - sammensetning, dosering, volum.

    Følgende er en liste over teraflu-analoger:

    • antigripin - kommer i form av brusende tabletter og koster ca 300 rubler;
    • rinicold varm blanding - pulver vil koste ca 250 rubler;
    • stopgripan - et middel produsert i form av pulver, det koster ca 270 rubler;
    • Maxicold Rino - verktøyet koster rundt 200 rubler;
    • Upsarin UPSA - brusende tabletter koster ca 200 rubler;
    • influensa-influensa - dette pulveret koster rundt 230 rubler;
    • koldakt flyu plus - gjør i form av kapsler som koster ca 200 rubler;
    • rinzasip - produsert i form av pulver til 330 rubler;
    • kaldt pulverpris er 150 rubler;
    • Coldrex Hotrem sitron - dette verktøyet i form av pulver koster rundt 330 rubler;
    • Ferveks UPSA - vil koste rundt 300 rubler.

    Sammensetningen av analoger teraflu er nesten den samme. Så, influensa-influensa, stopgripan inkluderer de samme aktive ingrediensene - askorbinsyre, paracetamol, feniramin. Den eneste forskjellen er volumet av aktive ingredienser.

    I noen tilfeller er det nødvendig å velge analoger av teraflu spray. Disse inkluderer stoffer som anzibel, Novosept Forte, antiangina, etc.

    Teraflu eller animax - som er bedre

    Når du sammenligner disse stoffene, kan du merke betydelige forskjeller i sammensetningen. De totale aktive stoffene inkluderer paracetamol og askorbinsyre. I tillegg inkluderer theraflu fenylefrin og feniramin. Samtidig er kalsiumglukonat og rutozidtrihydrat til stede i sammensetningen av animax. Inneholder dette stoffet Rimantadinhydroklorid og monohydratloratadin.

    På grunn av dette øker listen over effekter animaxa betydelig. I tillegg til teraflu hjelper dette stoffet til å redusere temperaturen, arrestere smertesyndromet og gir en antihistamin effekt. I tillegg har animax en antiviral effekt, preget av interferonogene og angioprotektive egenskaper. Med andre ord tilhører anximax kategorien av etiotropiske midler som, i tillegg til den symptomatiske virkningen, bidrar til å takle årsakene til ARVI.

    Disse stoffene har lignende indikasjoner og kontraindikasjoner. Instruksjoner for analog teraflu inneholder samme liste over bivirkninger. Prisene på disse midlene er også nesten det samme. Kun mindre forskjeller er mulige, som vanligvis ikke overstiger 50 rubler.

    Theraflu eller Fervex

    Hvis du velger Fervex eller teraflu, er det verdt å vurdere at midlene har nesten samme sammensetning. I tillegg er fenylefrin inkludert i teraflu. Forskjeller er aldersbegrensninger. Dermed kan fervex tas fra 15 år, mens teraflu kan være full fra 12 år.

    De resterende kriteriene, for eksempel indikasjoner, bruksegenskaper, kontraindikasjoner, for disse midlene er de samme. Samtidig bemerkes håndboken for Fervex at den ikke kan brukes i første og tredje trimester av graviditet. Dette betyr at agenten har lov til å bruke i løpet av 2. trimester. Dette er imidlertid kun tillatt under tilsyn av en lege.

    Theraflu eller antigrippin - hva du skal velge

    Begge legemidlene inkluderer paracetamol og vitamin C. Men deres andre komponenter er forskjellige. I tillegg har disse stoffene forskjellige aldersbegrensninger. Dermed fikk antigrippin bruk fra 15 år, mens theraflu kan brukes så tidlig som 12 år.

    Kostnaden for medisiner varierer bare litt. Antigrippin er billigere med ca 60 rubler. Det har også en mer praktisk metode for bruk - den kan blandes med varmt vann og ikke forbrukes som en varm drikke. Faktum er at ikke alle mennesker kan drikke varm væske. Antigrippin kan være full i en mer praktisk form.

    For resten av kriteriene er det ingen spesielle forskjeller i disse midlene. Når du velger et bestemt stoff, bør du være oppmerksom på alder, kostnad og brukervennlighet.

    Teraflu eller stopgripan

    Drug stopgripan kommer også i pulverform. Produksjonen av midler engasjert i et indisk selskap. Dette er en flott løsning for de som leter etter en billigere analog teraflu. Dette verktøyet har en lignende sammensetning, fordi den inneholder paracetamol, vitamin C, fenylefrin og feniramin. Mengden av disse stoffene er også den samme.

    Hovedforskjellen mellom stopgripana og det sveitsiske stoffet teraflu er sammensetningen av hjelpestoffer. Folk som liker smaken av solbær foretrekker å velge stopgripan. Sammensetningen av smaker og farger er også forskjellig.

    Hvis du trenger økt nivå av paracetamol, bør du velge stoffet stopgripan forte. 650 mg av dette stoffet er tilstede i sammensetningen. I stoffet teraflu inneholder dette beløpet et verktøy merket "ekstra". Stopgripan har imidlertid en liten forskjell - den inneholder også vitamin C i mengden 50 mg.

    Theraflu eller influensainfluensa - hva du skal velge

    Disse stoffene har samme sett med aktive ingredienser, noe som gjør at vi kan konkludere at de er strukturelle analoger. Det er noen mindre forskjeller. Således har teraflu en sitron smaken, mens influensainfluensa produseres med aroma av andre frukter og bær - spesielt currants og bringebær. Også på salg kan du finne stoffet med lukten av tranebær og jordbær.

    I denne russiske produsentens arsenal er det også et ekstra influensapreparat. Den inneholder to ganger mengden av paracetamol. Som stoppgripana inneholder dette stoffet også vitamin C.

    Teraflu eller maxicold

    Dette verktøyet er tilgjengelig i pulverform. Dens sammensetning er identisk med de aktive komponenter av theraflu. Maxicold inkluderer paracetamol, feniramin, fenylefrin. Det er i sin sammensetning og askorbinsyre. På grunn av tilstedeværelsen av aromatiske og tilsetningsstoffer er det veldig hyggelig å ta produktet. Dette stoffet har en smak av appelsin, sitron eller bringebær.

    I tillegg tilbyr produsenten maxicold med høyt innhold av paracetamol og vitamin C. Det inneholder 750 mg paracetamol, samt 60 mg vitamin C. I tillegg inneholder stoffet 10 mg fenylefrin. I dette tilfellet er feniramin i dette legemidlet fraværende.

    Teraflu eller antiflu

    Antiflu er et amerikansk stoff som kommer i tablettform. Sammensetningen av dette stoffet sammenfaller med teraflu. I dette tilfellet er doseringen av de aktive ingrediensene i antiflulo litt mindre.

    Theraflu extratab inneholder 4 mg klorfeniramin, som er et syntetisk derivat av fenyramin, 650 ml paracetamol og 10 ml fenylefrin. I tillegg er volumet av aktive komponenter i antiflu 2 ganger lavere.

    I tillegg er verktøyet produsert i form av pulver til fremstilling av terapeutisk drikke. Antallet og settet av aktive ingredienser i dette verktøyet er identisk med theraflu extratab.

    Theraflu eller Coldrex - hva du skal velge

    Coldrex eller teraflu - som er bedre? Dette spørsmålet er svært relevant. Disse stoffene har et identisk sett med aktive ingredienser. Hovedforskjellen mellom coldrex og teraflu er økt konsentrasjon av paracetamol og vitamin C. Volumet av disse stoffene er henholdsvis 750 mg og 60 mg. Også coldrex inneholder ikke feniramin. På salg finner du narkotika med smaken av currants og sitron.

    Et annet middel i denne gruppen er Coldrex Maxgripp. Sammensetningen inneholder maksimal mengde paracetamol - 1000 mg. I dette tilfellet inneholder stoffet litt mindre vitamin C - 40 mg. Fenylefrin er tilstede i det i et ordinært volum på 10 ml.

    Siden dette verktøyet inneholder mye paracetamol, er det svært viktig å nøye observere doseringen. Dette gjelder spesielt for personer med leversykdommer. Maksimal tillatt mengde av legemidlet er 3-4 poser per dag.

    Liste over billige analoger av Theraflu av russisk og utenlandsk produksjon og deres sammenligning

    Teraflu er et kombinasjonsmiddel med antipyretiske, anti-edematøse, anti-allergiske og smertestillende egenskaper. Den presenteres i form av pulver til fremstilling av løsning for intern mottak med ulike smaker. Produsenten er firmaet Famar France.

    Kostnaden for et fremmedlegemiddel er høyt nok: 350 rubler. For 10 poser, kan du hente hvilken som helst analog, for å erstatte Theraflu som koster mindre, men har samme effekt.

    Farmakologisk aktivitet

    Den farmakologiske effekten skyldes virkningen av de aktive ingrediensene i Theraflu:

    • Paracetamol - reduserer kroppstemperaturen, eliminerer hodepine og muskelsmerter.
    • Takket være fenylefrin, blir nesepusten normalisert.
    • Feniramin viser antiallergiske egenskaper, lindrer hevelse av slimhinner.
    • Askorbinsyre - har en antioksidant effekt, regulerer redoks og metabolske prosesser.

    Indikasjoner og dosering

    Teraflu er designet for å lindre symptomer på smittsomme og inflammatoriske sykdommer: SARS, influensa, som er ledsaget av en betydelig økning i kroppstemperatur, utvikling av kulderystelser, vondt ledd, rhinitt, hodepine og muskelsmerter.

    Legemidlet er ment for inntak, forfortynnet innhold av posen med varmt vann. For å forbedre smaken kan du legge til en liten mengde sukker.

    Tre ganger bruk av stoffet per dag er tillatt. Det er best å bruke medisinen ved sengetid.

    Hvis det ikke observeres en positiv effekt etter 72 timer, er det nødvendig å konsultere legen igjen og revidere behandlingsregime.

    Kontraindikasjoner og bivirkninger

    Det anbefales å avstå fra å ta stoffet når:

    • Individuell intoleranse mot komponentene i stoffet.
    • Portal hypertensjon.
    • Alkoholisme.
    • Samtidig bruk med trisykliske antidepressiva, MAO-hemmere, beta-blokkere.
    • Behandling av pasienter under 12 år, gravide og ammende kvinner.

    Instrukser for bruk rapporterer at under behandling kan bivirkninger forekomme i form av allergi, høyt blodtrykk og spenning, tretthet, hodepine, tørr munn, redusert psykomotorisk reaksjon, urinretensjon, kvalme, oppkast, søvnforstyrrelser, mydriasis.

    Ved utvikling av disse eller andre bivirkninger, bør bruk av legemidlet avbrytes og konsultere lege.

    Liste over analoger billigere Theraflu

    Kostnaden for Theraflu i form av et pulver til fremstilling av en drikke er dannet som følger: fra 175 rubler. for 4 poser og 350 rubler. for 10 sachets.

    Om nødvendig vil legen hjelpe deg med å velge en mer budsjettutskifting av stoffet med en identisk sammensetning eller med andre aktive ingredienser, men med en tilsvarende terapeutisk effekt (for eksempel ved allergi mot noen komponent).

    Analoger av russisk produksjon:

    • "Grippoflu" - en erstatning for billigere Theraflu fra 260 rubler. for 8 pose.
    • "Maxicold Reno" - fra 200 rubler. for 10 sachets.

    Listen over ukrainske preparater i form av et pulver til fremstilling av en drink med en lignende effekt:

    • "Amicitron" - fra 175 rubler.
    • "Astracitron" - fra 135 rubler.
    • "Grippocytron" - fra 160 rubler.
    • Parafex - fra 140 rubler.

    Den hviterussiske analogen er billigere enn Theraflu - "Angrimax Neo" verdt fra 90 rubler.

    Utenlandske erstatninger er:

    • "Asterisk Fleu" (Vietnam) - fra 280 rubler. for 10 sachets.
    • "Rinza Hotsip" (India) - fra 145 rubler.
    • "Stopgripan" indisk pulver - 270 gni.

    Det nærmeste i sammensetningen fra denne listen er: "Stopgripan", "Grippoflu", "Maxicold Reno", "Coldrex", "Anti Flu". Forskjellen er bare i mengden av aktive stoffer.

    Ferwex eller Theraflu - som er bedre?

    Ferwexs sammensetning er nesten identisk med Theraflu, men mangler komponenten fenylefrin.

    For voksne er legemidlet foreskrevet fra 15 år: innholdet av posen er oppløst i varmt vann og tatt etter måltider opptil 3 ganger om dagen.

    For smertelindring, ikke bruk stoffet i mer enn 5 dager. Pasienter med nedsatt leverfunksjon må observere intervallet mellom å ta minst 8 timer.

    Spesielt for pasienter i yngre aldersgrupper, er det Fervex for barn: Pulveret kan startes å bruke fra 6 år med sikte på kortsiktig behandling av tilstander forbundet med feber, rhinitt, rhinopharyngitt.

    Spesiell forsiktighet er nødvendig for behandling av pasienter med diabetes mellitus, godartet hyperbilirubinemi og lever- og nyresvikt.

    Kontraindikasjoner og mulige bivirkninger av legemidler er de samme. Produsent Fervexa indikerer at pulveret er forbudt å bruke i første og tredje trimester av svangerskapet.

    Muligheten for opptak i andre trimester bør avklares med lege. Det er også nødvendig med konsultasjon ved samtidig bruk med glukokortikosteroider på grunn av risikoen for å utvikle glaukom.

    Når det kombineres med antipsykotika, kan urin ligge, tørr munn kan utvikle seg, problemer med avføring (forstoppelse). Pulver forbedrer effekten av legemidler med beroligende egenskaper.

    Coldrex eller Theraflu

    Coldrex er en analog engelskproduksjon, som ligner Theraflu i sammensetning og kombinerer egenskapene til en smertestillende,

    Det kvantitative innholdet av vitamin C og paracetamol (750 mg) i Coldrex er høyere (og i Coldrex Max Influenza er 1000 mg), noe som gjør det mer effektivt ved høye temperaturer, men feniramin (antiallergisk substans) er fraværende.

    Også legemidlet presenteres i form av tabletter til intern bruk.

    Pasienter over 12 år viser denne doseringsregimet:

    • pulveret er oppløst i varmt vann og brukes mellom hovedmåltider.
    • Det maksimale antall poser - 4 per dag.
    • Det kan være bivirkninger i form av økt blodtrykk, kvalme, oppkast, søvnforstyrrelser, allergier, hjertebanken.
    • Hvis du ikke følger den anbefalte dosen, kan arytmi, kvalme, oppkast, magesmerter utvikles, huden blir blek og svette øker. Det er nødvendig å be om rettsmidler for symptomatisk behandling så snart som mulig for å forhindre risikoen for en negativ effekt på leveren.

    Hvis du kombinerer Coldrex med drikkevarer, som inkluderer koffein, øker det sannsynligheten for å utvikle nervøs irritabilitet og overanstrengelse. Kombinasjonen med alkohol fører til trusselen om giftig leverskade.

    Legemidlet forsterker effekten av indirekte antikoagulantia, når det kombineres med metoklopramid og domperidon, kan en økning i absorpsjonshastigheten av de aktive komponentene i pulveret observeres.

    Hva er bedre - Theraflu eller Antigrippin?

    Antigrippin, som Theraflu, bekjemper effektivt nasal kongestion, feber, rennende nese, ondt i halsen, muskler og ledd.

    Legemidlet er effektivt i rhinitt av forskjellig opprinnelse: viral, bakteriell, allergisk.

    De aktive komponentene i legemidlet absorberes raskt og fordeles jevnt i kroppens vev. Antigrippin begynner å virke etter 10-60 minutter, halveringstiden tar opptil 3 timer.

    Legemidlet presenteres i form av pulver og brusende tabletter, oppløselig i vann. Opptak er tillatt for pasienter fra 15 år, mens bruk av Theraflu allerede er indikert med 12.

    Sammensetningen av medisiner er noe annerledes: Antigrippin, i tillegg til paracetamol og vitamin C, inneholder klorfenaminmaleat - et stoff med antiallergiske egenskaper.

    En fordel med Antigrippin kan være en mer praktisk doseringsform. Tabletten kan løses i varmt vann, drikken trenger ikke å være varm.

    Legemidlet er billigere, og behandlingsvarigheten er ikke mer enn 5 dager. Fraværet av en positiv effekt innen 72 timer er en indikasjon på en annen konsultasjon med en lege.

    Når du velger et egnet stoff, bør du være oppmerksom på mulige aldersbegrensninger og forskjeller i sammensetningen av stoffer (for å unngå allergier mot aktive ingredienser).

    Listen over indikasjoner, kontraindikasjoner og mulige bivirkninger av legemidler er lik.

    De aktive ingrediensene trer gjennom blod-hjerne og hemato-placenta barrierer, derfor tar under graviditet og amming er kontraindisert.

    Animax eller Theraflu

    Både Animax og Teraflu kan brukes til å eliminere høy feber, hodepine, appetittforstyrrelser, nesebelastning og vondt ledd.

    Til tross for en lignende terapeutisk effekt, varierer stoffene i sammensetningen.

    I tillegg til askorbinsyre og paracetamol, er aktiviteten til Anvimax på grunn av handlingen:

    • Loratadine - stoffer med antiallergisk effekt, noe som eliminerer kløe, hevelse og normaliserer kapillærpermeabilitet.
    • Rimantadin er en antiviral komponent som ikke bare påvirker symptomene som oppstår, men også årsakene til utviklingen av den patologiske prosessen. Det er viktig å huske at rimantadin er aktiv mot influensa A.
    • Kalsiumglukonatmonohydrat, som normaliserer ernæringen av muskelvev, reduserer membranets permeabilitet, har antiallergisk effekt.
    • Rutinemessig, styrker veggene i blodårene.

    Animax vil være bedre enn Tamiflu hvis sykdommen utløses av influensa A-viruset.

    Blant fordelene er det verdt å fremheve:

    • Den etiotropiske effekten, virkningen på de underliggende årsakene til ubehagelige symptomer.
    • Mer budsjettkostnad (russisk produsent).
    • Evnen til å velge andre doseringsformer, om nødvendig (kapsler for oral administrasjon).
    • En mer omfattende liste over kontraindikasjoner: mavesår, overflod av vitamin K i kroppen, deteksjon av hemofili, portal hypertensjon, gastrointestinal blødning, hemorragisk diatese, hypoprothrombinemi, skjoldbrusk sykdom, sarkoidose, nephroluritiasis.
    • Kan brukes fra 18 år.
    • Rimantadin - antiviral substans av den gamle generasjonen. Det kan ikke påvirke andre typer influensavirus, for eksempel type B, selv om Tamiflu ikke i utgangspunktet har en antiviral effekt.

    Det er ikke tilrådelig å bruke begge legemidlene som eneste middel for behandling.

    Rinza eller Theraflu

    Rinza er en billig analog Teraflu (159 rubler for 5 poser) for symptomatisk behandling av influensa, ARVI og forkjølelse. Aktiviteten til pulveret skyldes multikomponentblandingen: produsenten bruker paracetamol i kombinasjon med fenyramin og fenylefrin.

    I motsetning til Theraflu tilsettes koffein i tillegg til askorbinsyre til Rinza. Den har en stimulerende effekt på sentralnervesystemet, gjør det mulig å håndtere økt tretthet og døsighet, øke mental og fysisk ytelse.

    Listen over kontraindikasjoner er lik: Rinza skal ikke brukes av gravide og ammende kvinner, sammen med MAO-hemmere, trisykliske antidepressiva, betablokkere.

    Spesiell forsiktighet må tas hos pasienter med historisk arteriell hypertensjon, glaukom i vinkelslutt, aterosklerose i koronararteriene, astma, tyrotoksikose, diabetes, obstruktiv lungesykdom, prostatahyperplasi, nyre, leverinsuffisiens.

    Maksimal daglig dose Rinza-pulver er ikke mer enn 4 doser, og behandlingen er ikke lenger enn 5 dager.

    Legemidlet bør brukes etter 60-120 minutter etter hovedmåltid og bør ikke kombineres med medisiner, som inkluderer paracetamol, sovepiller, anxiolytika, alkoholholdige drikkevarer.

    Maxicold eller Theraflu

    Begge preparatene presenteres i pulverform for fremstilling av en løsning for intern administrasjon.

    Sammensetningen av Maxicold inneholder de samme aktive ingrediensene, med unntak av fenlefrin, derfor er det en billig analog av Theraflu.

    Legemidlet normaliserer kroppstemperaturen, har en smertestillende effekt, letter nesepusten. Takket være C-vitamin kompenseres mangelen på askorbinsyre for kaldt.

    Som Teraflu er Maxicold indikert for pasienter fra 12 år. Voksnepulver kan tas opp til 4 ganger daglig, barn over 12 år - maksimalt 3 pose.

    For å gi anestetisk effekt kan stoffet være full i ikke lenger enn 5 dager og ikke mer enn 72 timer for å redusere kroppstemperaturen. Hvis symptomene vedvarer, kontakt legen din.

    Maksold er ikke kombinert med alkoholholdige drikkevarer, felles mottakelse kan føre til akutt pankreatitt. Samtidig bruk av narkotika fra gruppen av ikke-steroide antiinflammatoriske stoffer og salicylater øker giftige effekter på leveren. Kontraindikasjoner og mulige bivirkninger på legemidler er like.

    Fordelen med Maxicold kan være høyere budsjettkostnad - det er 110 rubler. Billigere Theraflu (for 10 poser).